×
Etiketë: zeza
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka thënë të hënën se retë e zeza po vijnë mbi raportet e Evropës me Rusinë, duke shtuar se siguria e kontinentit është në rrezik. Gjermania i bëri...
Lajme26 Gusht 2020
Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Bajram Gecaj i është përgjigjur deputetit Fatmir Rexhepi, i cili të martën në Interaktiv të KTV-së tha se për përjashtimin e anëtarëve të saj nga strukturat e partisë,...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe ushtruesi i detyrës së kryeshefit të KRU “Prishtina”, Sokol Xhafa, kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi për Projektin e Trajtimit të Ujërave të Zeza në Prishtinë. Qëllimi...
Biznes05 Gusht 2020
Ekonomia kosovare po kalon në turbulencën më të thellë që nga paslufta për të cilën asnjëherë as ndërmarrësit, e as institucionet shtetërore nuk janë ballafaquar me këto probleme ku burimi kryesor i këtyre krizave është...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Pas më shumë se gjashtë muajsh, Irani dorëzoi në Paris, për analiza të mëtejshme, kutitë e zeza të avionit të kompanisë ”Ukrainian International Airlines’, që u qëllua gabimisht nga forcat iraniane. ”Analiza do të fillojë...
Lajme10 Korrik 2020
Udhëheqësit e “KRU Prishtina” mbajtën takim në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit, ku temë kryesore e takimit ishte çështja e fillimit të procedurave për lansimin e projektit për Impiantin e Trajtimit të Ujërave të Ndotura...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Analizimi i mostrave të ujërave të zeza në Spanjë ka treguar për prani të koronavirusit që në muajin mars të vitit të kaluar. OBSH-ja thotë se numri i rasteve në botë mund të jetë 10-fishi...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Një test i koronavirusit në ujërat e zeza mund të jetë një “fitore e lehtë”. Shkencëtarët e udhëhequr nga Qendra për Ekologji dhe Hidologji në Mbretërinë e Bashkuar po punojnë në një provë të standardizuar...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Një gjykatës në Nju Jork i dha dritën jeshile mbesës së Presidentit Donald Trump për të botuar librin, ku prej kohësh diskutohet se i nxjerr të palarat këtij të fundit. Libri i Mary Trump, “Shumë...
Lajme02 Korrik 2020
Banorët e fshatit Kçiq i Madh në komunën e Mitrovicës, ankohen për ndotjen e lartë nga ujërat e zeza të cilat kalojnë afër shtëpive ku jetojnë banorë të shumtë. Kanalet e hapura me ujëra të...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
“Koronavirusi ka ekzistuar në sistemet e ujërave të zeza në Milano dhe Torino që me 18 dhjetor, 2 muaj përpara se rasti i parë me Covid-19 të regjistrohej në Itali”. Studimi është pjesë e një...
Lajme18 Qershor 2020
Kompania Rajonale Ujësjellësi “Prishtina” sh.a përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, kanë thënë që po mirren me pastrimin e pusetave të ujërave të zeza, e një i tillë ka shpërthyer në lagjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.