×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 350 pusete të ujërave të zeza pastrohen brenda muajit në Prishtinë

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Kompania Rajonale Ujësjellësi “Prishtina” sh.a përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, kanë thënë që po mirren me pastrimin e pusetave të ujërave të zeza, e një i tillë ka shpërthyer në lagjen Dardania, te kurrizi.

  Kjo kompani thotë se kanë mbi 350 raste të tilla Brenda një muaji.

  Ky është postimi:

  Pastrimi i pusetave të ujërave të zeza është i pashmangshëm nga ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit të rrjetit të kanalizimit.
  Është punë e vështirë, e mundimshme, e lodhshme , madje të futesh brenda pusetës me fekale mund ta merrni me mend ndjenjën që shfaqet.
  Ky rast që po e shihni në video është në lagjen Dardania, te kurrizi.
  Punëtorët e shkëlqyeshëm që kemi pastrojnë mbi 350 raste të tilla brenda një muaji.
  Të ruajmë rrjetin e kanalizimit, sepse kështu ne mbrojmë dhe ruajmë shëndetin publik!

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.