×
Etiketë: muajit
Ekonomi21 Shtator 2020
Sipas të dhënave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës(BQK), gjatë muajit prill të këtij viti shihet se të gjitha kompanitë e sigurimeve së bashku kanë shitur vetëm 13,523 polica obligative sigurimi. Krahasuar me të...
Lajme16 Shtator 2020
Gjyakata e Apelit në Kosovë gjatë muajit gusht ka pranuar 1137 lëndë, ku prej tyre 904 janë zgjidhur. Përmes një postimi në Facebook, Gjykata e Apelit ka thënë së edhe përkundër kushteve të vështirësuara si...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Italia regjistroi 1 071 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit duke kaluar pragun simbolik prej një mijë raste për herë të parë që prej 12 majit, sipas një bilanci zyrtar të...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Iraku ka regjistruar afër 4000 raste të reja me koronavirus, të shtunën, duke e çuar numrin total në mbi 200,000 raste. Sipas ministrit të Shëndetësisë, 201,050 irakianë janë infektuar, 6,353 kanë vdekur dhe 143,393 janë...
Lajme11 Gusht 2020
Tre muaj më parë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë në rrethana ende të paqarta u vetëvra 26-vjeçari nga fshati Livoç i Epërm i Gjilanit, Agon Musliu,i cili ishte kthyer nga Gjermania një ditë më...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Siç njoftojnë nga Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë, gjatë muajit të kaluar, policët e SPB – Tetovë, kanë zbuluar dhe në bazë të ligjit kanë dënuar 775 shkelje në trafik. “Për shkak të...
Lajme24 Qershor 2020
Meteorologu, Mendim Rugova, ka folur për të reshurat që kanë ndodhur dje.Ai në Sytë 7 deklraoi se reshjet do të vazhdojnë edhe sot dhe se vendi ka pasë nevojë për këtë.“Momentalisht jemi duke shkuar në...
Lajme18 Qershor 2020
Mot i freskët dhe i paqëndrueshëm që po mbretëron këtë muajin e parë të verës meteorologjike, si dhe të reshurat e shpeshta, duket se do të na përcjellin edhe përgjatë javëve në vijim. Kjo sipas...
Lajme18 Qershor 2020
Kompania Rajonale Ujësjellësi “Prishtina” sh.a përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, kanë thënë që po mirren me pastrimin e pusetave të ujërave të zeza, e një i tillë ka shpërthyer në lagjen...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.