×
 • Lajme
 • Lajme

  1137 lëndë të zgjidhura gjatë muajit gusht në Gjykatën e Apelit

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Gjyakata e Apelit në Kosovë gjatë muajit gusht ka pranuar 1137 lëndë, ku prej tyre 904 janë zgjidhur.

  Përmes një postimi në Facebook, Gjykata e Apelit ka thënë së edhe përkundër kushteve të vështirësuara si pasojë e situatës pandemike ka vazhduar mbajtjen e seancave të kolegjeve në lëminë penale, gjithmonë duke vepruar në përputhje më Planin e Veprimit për Menaxhimin e Krizave të Këshillit Gjyqësor të Kosovës si dhe vendimet dhe rekomandimet institucionale.

  “Gjatë muajit gusht , në Gjykatën e Apelit u pranuan 1,137 lëndë, u zgjidhën 904

  – Ankesa Penale, Departamenti Special janë pranuar 4, janë zgjidhur 3

  – Ankesa Penale, Departamenti për Krime të Rënda janë pranuar 61, janë zgjidhur 21

  – Ankesa Penale, Departamenti i Përgjithshëm janë pranuar 89, janë zgjidhur 34

  – Ankesa Civile janë pranuar 499, janë zgjidhur 349 – Ankesa Administrative janë pranuar 90, janë zgjidhur 33

  – Ankesa Ekonomike janë pranuar 22, janë zgjidhur 27”, thuhet në postim.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.