×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Italia regjistron mbi 1.000 raste me COVID-19 në 24 orë, për herë të parë që prej muajit maj

  FrontOnline
  23 Gusht 2020

  Italia regjistroi 1 071 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit duke kaluar pragun simbolik prej një mijë raste për herë të parë që prej 12 majit, sipas një bilanci zyrtar të publikuar dje.

  Në raportin e përjavshëm, Instituti i Lartë i Shëndetësisë (ISS), organizëm shëndetësor publik që varet nga qeveria njoftoi për një tendencë të një përkeqësimi progresiv të situatës epidemiologjike, duke e vënë theksin tek përhapja e virusit në të gjithë territorin kombëtar.

  Rajonet që kanë regjistruar më shumë raste janë Latiumi (rajon i Romës, +215), Lombardia (rajon i Milanos, + 185) dhe rajoni i Venecias (verilindje, +160).

  “Situata në rajonin e kryeqytetit është shqetësuese. 215 raste të reja përbëjnë një numër rekord”, theksoi Alessio D’Amato, zyrtar i instuticionit shëndetësor të Latiumit.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes, tronditi opinionin publik. Ishte ora 15:30 kur babë e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.