×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Të fshehtat e zeza të Presidentit, Gjykata aprovon botimin e librit të mbesës së Trump

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Një gjykatës në Nju Jork i dha dritën jeshile mbesës së Presidentit Donald Trump për të botuar librin, ku prej kohësh diskutohet se i nxjerr të palarat këtij të fundit.

  Libri i Mary Trump, “Shumë por kurrë mjaftueshëm, si familja ime krijoi njeriun më të rrezikshëm në botë” (Too Much and Never Enough, Hoë My Family Created the World’s Most Dangerous Man), pritet të dalë në treg më 28 korrik.

  Pas diskutimesh të shumta nëse ky libër që zbulon të fshehtat e Donald Trump duhet të botohet apo jo, Gjykata dha vendimin e saj pro botimit.

  Megjithatë ekziston akoma mundësia që publiku të mos e lexojë librin e shumëpritur për shkak të një marrëveshje konfidencialiteti, shkruan BBC.

  Mary Trump akoma është e ndaluar ta bëjë një gjë të tillë pas një marrëveshje të nënshkruar në vitin 2001 ku bëhej fjalë për trashëgiminë e familjes.

  E gjitha kjo ishte e menduar më parë për të mbrojtur privatësinë e familjes Trump, shkruan Neë York Times.

  Por një marrëveshje e tillë sipas Gjykatës mund të shkelet që në momentin që Donald Trump zgjodhi të bëhej President i Shteteve të Bashkuara.

  Ndërkohë që botuesit thanë se e mbështetin mbesën e Trump në guximin e saj për të zbuluar të vërteta të pathëna më parë pasi janë në të mirë të popullit amerikan.

  Libri thuhet se do të zbulojë trauma, makthe, marrëdhënie të shkatërruara dhe abuzime tragjike brenda familjes Trump.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë në historinë e SHBA-së që përballet me akuza penale sot, ndërsa në Nju Jork...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Presidenti Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca do të bëjë gjithçka që mundet për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit midis...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Azerbajxhani dhe Armenia do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), lidhur me akuza për “spastrim etnik”, përderisa tensionet ushtarake po...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.