×
Etiketë: vrasje
Kronika19 Korrik 2020
Policia e Kosovësnë raportin 24-orësh ka njoftuar se dje në Prishtinë ka ndodhur një tentim vrasje rreth orës 15:30. Sipas policisë në hyrje të Parkut të Qytetit në Prishtinë një person ka gjetur viktimën i...
Kronika18 Korrik 2020
Një person është vrarë dhe një ka mbetur i plagosur nga një përleshje me armë zjarri që ka ndodhur para pak minutash në fshatin Repë të Komunës së Podujevës. Rastin  e ka konfirmuar zëdhënësi i...
Kronika15 Korrik 2020
Policia në Pejë ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka therur me thikë një tjetër Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Pejë, njofton policia në raportin 24 orësh. “Është arrestuar i...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Rreth orës 12.00 në qendër të Bujanocit, afër pompës së benzinës “ Nis “ nga të shtënat me armë zjarri ka mbetur i vdekur N. A. nga Tërnoci, mëson jozyrtarisht FOLonline. Poashtu bëhet e ditur...
Lajme10 Korrik 2020
Një burrë nga kryeqyteti ka raportuar në Polici se të dyshuar të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të shtëpisë së tij, me c’rast i kanë dëmtuar xhamat e veturës. Përmes raportit 24...
Lajme09 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, i ka quajtur “edhe si vrasje” vdekjet e së dielës në QKUK Rexhaj ka pyetur pse Qeveria nuk po e shpall...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Është liruar nga burgu nën masën e ‘arrestit në banesë’ 22 vjeçari Kreshnik Tusha, i arrestuar për ekzekutimin e dy biznesmenëve Paulin Gjergji e Bujar Lika në një hotel në afërsi të Laçit. I riu...
Kronika08 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e paraburgimit një muaj të pandehurit C. I., shtetas i Shqipërisë, për shkak të dyshimit të bazuar se ka...
Lajme30 Qershor 2020
Akademia Shqiptare – Amerikane e Shkencave dhe Arteve me qendër një Nju Jork ka reaguar ndaj aktakuzave të Zyrës së Prokurorit Speciale. Duke u bazuar në aktet dhe normat juridike të studiuara nga anëtarët e...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020 vijon punën. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati e ka quajtur politik ngritjen e aktakuzës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, raporton Front Online. Ai thotë...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar...
Lajme23 Qershor 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë e ka shpallur të pafajshëm Naim Mehmetin, për akuzën e vrasjes në tentativë të kryer në gjendje të tronditjes së fortë mendore, kurse e ka dënuar me 4,500 euro gjobë për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.