Bota/Rajoni

U burgos për vrasje që nuk i kishte kryer, gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

U burgos për vrasje që nuk i kishte kryer, gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën
20:00 | 08 Korrik 2020

Është liruar nga burgu nën masën e ‘arrestit në banesë’ 22 vjeçari Kreshnik Tusha, i arrestuar për ekzekutimin e dy biznesmenëve Paulin Gjergji e Bujar Lika në një hotel në afërsi të Laçit.

I riu qëndronte në burg, pavarësisht se policia kishte arritur të identifikonte dhe burgoste atentatorët e vërtetë të ngjarjes.

Gjykata argumentoi se masa e arrestit në banesë është dhënë për faktin se i riu ka dhënë dëshmi kontradiktore.

Kujtojmë se atentatori i dy biznesmenëve është Eduart Lamaj, i arrestuar tashmë.

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera