Lajme

Vrasje në tentativë në Prishtinë, persona të panjohur gjuajnë me armë zjarri drejt një shtëpie

Vrasje në tentativë në Prishtinë, persona të panjohur gjuajnë me armë zjarri drejt një shtëpie
10:53 | 10 Korrik 2020

Një burrë nga kryeqyteti ka raportuar në Polici se të dyshuar të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të shtëpisë së tij, me c’rast i kanë dëmtuar xhamat e veturës.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar gjashtë gëzhoja.

“Rr. Ibrahim Pacolli, Prishtinë, 09.07.2020-13:15. Viktima mashkull kosovar, ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të shtëpisë se tij me ç ‘rast i kanë dëmtuar xhamat e veturës dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar gjashtë gëzhoja”, thuhet në raport.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera