×
Etiketë: vendi
Kronika30 Shtator 2020
Një tentim vrasjeje ka ndodhur dje në Gjilan pas një konflikti verbal mes dy personave. I dyshuari ka therur me mjet të mprehtë viktimën, i cili pas plagëve të marra ka pranuar tretman mjekësor. Ngjarja...
Lajme29 Shtator 2020
Gjykata Speciale, këtë javë edhe zyrtarisht ka nisur punën e saj. Tre ish pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani ndodhen në Hagë si të akuzuar, një për krime lufte e dy të tjerë për...
Lajme29 Shtator 2020
Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në Tiranë dhe jo në Shkodër.Në një njoftim të Qeverisë shqiptare bëhet e ditur se mbledhja do të zhvillohet më 2...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet nga një qark jug-perëndimor kinez kanë regjistruar një rast të ri të murtajës bubonike gjatë fundjavës, teksa zyrtarët kanë aktivizuar gjendjen emergjente për të parandaluar përhapjen e sëmundjes. Një tre vjeçar nga një fshat...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar sot kryeparlamentaren Vjosa Osmanin që në kujtim të 1133 fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë, kishte njoftuar se janë mbledhur lule të bardha në oborr të Kuvendit....
Lajme24 Shtator 2020
Një vetaksident i rëndë ka ndodhur në Lipjan të mërkurën gjatë orëve të mbrëmjes. Nga ky aksident ka persona të lënduar, të cilët janë dërguar menjëherë në spital për trajtim. Sikur edhe shihet në fotot...
Lajme17 Shtator 2020
Propozimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për Ramush Haradinajn president ka shkaktuar përplasje brenda koalicionit qeverisës. Kjo çështje mund të çojë vendin në zgjedhje. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar...
Lajme16 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mëngjesin e së mërkurës ka publikuar pamje nga Prishtina. Në videon e publikuar nga Thaçi, është vënë në pah çdo pjesë të kryeqytetit. Thaçi në mbishkrim të videos ka shkruar...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Një punë që për shumë nga ne do të dukej si një mundësi e shkëlqyer, mesa duket nuk konsiderohet kështu për banorët e Zelandës së Re. Bëhet fjalë për profesionin e mjekut në Tokoroa, një...
Lajme06 Shtator 2020
Kur flitet për mundësinë e krijimit të vendeve të reja të punës, duke iu referuar analizave të ekspertëve të fushës së ekonomisë, kostoja e krijimit të një vendi të punës si në sektorin publik, ashtu...
Lajme05 Shtator 2020
Izraeli është shteti më i fundit që ka njohur realitetin e ri në Ballkan – pavarësinë e Kosovës. Kjo ka ardhur pas normalizimit të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, ku zyrtarët e të dyja...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në periudhën e kaluar njëvjeçare janë vërë hapa të rëndësishëm në pozicionin institucional të subjektit të ri të sigurisë Agjencia e Sigurisë Kombëtare. Tani kemi Agjenci që punon plotësisht në pajtim me Kushtetutën dhe kornizat...
Front TV27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i madh politik në vend në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, por për shkak të prishjes së koalicionit me LDK-në ajo tani është në opozitë. Anipse partitë politike në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.