Gjuha:
×
Etiketë: vendi
Lajme20 Gusht 2020
Derisa mëngjesin e së mërkurës presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nisi duke publikuar video nga aksionet e pjesëtarëve të policisë, ai sot ka publikuar disa fotografi nga Muzeu i Kosovës. Në fotografitë e shpërndara, Thaçi...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Partia e Socialistëve Evropianë (PSE) përshëndeti sot marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë së re, të publikuar dje nga LSDM dhe BDI, sipas së cilës Zaev do të jetë kryeministër për të gjithë mandatin...
Lajme04 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, po thotë se Kosova është vonuar më së shumti në ndihmën për bizneset dhe qytetarët. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha është shprehur se një gjë e tillë...
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka uruar popullin zviceren, me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës Zvicerane, ku thotë se ishte vendi i parë që e mbrojti Kosovën, dhe se s’kishte...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Pas disa muajsh në karantinë dhe me të ardhura fare të pakta për turizmin, disa vende po bëjnë gjithçka për të tërhequr turistët e huaj, shkruan a2 CNN. Për shembull, Kankuni në Meksikë ka nisur...
Lajme26 Korrik 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur në magjistralën Pejë-Prishtinë. Si pasojë, një person ka humbur jetën. Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës. “Sot, më 26.07.2020, në ora 15:40, policia është njoftuar për një...
Lajme18 Korrik 2020
Kosova radhitet si vendi i dytë në rajon me numrin më të madh të rasteve aktive me koronavirus. E që është vendi i parafundit me numrin e testimeve të kësaj sëmundje. Kështu tha Pëllumb Çollaku...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Pasi u ndesh i pari me pandeminë e koronavirusit, qyteti kinez i Wuhanit, si dhe provincat e tjera të vendit, Anhui, Jiangxi dhe Zhexhijang, shpallen të premten “alarm të kuq” nga rreziku u përmbytjeve për...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Në Mal të Zi kanë vdekur dy persona si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë shënuar edhe 59 raste të reja në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Instituti për Shëndetësi Publike i...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Pasi Instituti Malazez i Shëndetit Publik analizoi rezultatet e 2,000 testeve të martën, të cilat më parë u dërguan në Gjermani për analiza për shkak të kapacitetit më të vogël të laboratorëve në Mal të...
Lajme13 Korrik 2020
Njohësi i statistikave, Erton Bega, thotë se Kosova është e 6-ta në Evropë me më së shumti raste aktive me coronavirus. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se Kosova renditet e parafundit apo e...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Vdekjet në Meksikë nga pandemia e coronavirusit u rritën mbi 35,000 të dielën, me vendin e Amerikës Latine që kapërcen Italinë për vdekje – duke u bërë vendi i katër me numrin më të lartë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.