×
Etiketë: shtohen
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Autoriteti Emërues, ambasadori Lars-Gunnar Wigemark, pas marrjes së rekomandimeve nga paneli përzgjedhës i pavarur, emëroi gjashtë gjykatës të tjerë në Regjistrin e Gjykatësve Ndërkombëtarë në pajtim me nenin 28(4) të Ligjit për Dhomat e Specializuara...
Front TV22 Shtator 2020
Infektologu i QKUK’së, Salih Ahmeti ka dhënë detaje për situatën me Covid 19 në Klinikën Infektive të QKUK’së. Ai ka folur për uljen e rasteve me këtë infeksion. Por Ahmeti, ka folur po ashtu edhe...
Lajme19 Shtator 2020
Që nga 8 korriku nuk ka pasur hyrje të xhandarmërisë serbe ne fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ishin befasuar kur kishin parë xhandarmërinë serbe tek futje në territorin e Kosovës. Gjithë kjo ngjarje kishte ndodhur 2...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Pas një periudhe të gjatë stabilizimi, e cila ushqeu shpresat se në Italinë e kthyer në njërin prej vendeve më të goditura nga koronavirusi gjendja po ecte drejt ritme te shpejta drejt një përmirësimi të...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Listës të simptomave nga Covid-19 te fëmijët i shtohen të vjellat dhe diarreja Diarreja, të vjellat dhe ngërçet e barkut te fëmijët mund të jenë një nga shenjat e koronavirusit, thonë studiuesit britanikë pas një...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Ekspertët e shëndetit publik kishin parashikuar një shtim të rasteve me koronavirus në vjeshtë dhe duket se frika e tyre tashmë ka mbërritur në Europë. Autoritetet në Spanjë raportuan shifrën rekord prej 10 476 personash...
Lajme27 Gusht 2020
Zëvendësministri i Arsimit Xhavit Rexhaj  ka thënë se shtyrja e mësimit nuk lidhet me presionin e SBASHK-ut. “Problemi kryekëput lidhet me situatën pandemike. Ne përgatitjet i kemi bërë dhe kemi qenë të gatshëm për të...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi të premten Greqinë se Turqia do të hakmerret ndaj çdo sulmi kundër anijes së saj Oruç Reis që eksploron për naftë e gaz në Mesdheun lindor, ku Ankaraja është...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Turqia duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga pretendimet e saj në Egjeun Lindor duke planifikuar rikthimin në zonat e kërkimit për gaz dhe naftë të anijeve të specializuara si edhe atyre ushtarake. Marina...
Lajme05 Gusht 2020
Kosova është duke u përgatitur për krijimin e kapaciteteve shtesë për përballjen me COVID-19 në muajin shtator, atëherë kur sipas profesionistëve shëndetësorë, Kosova do të përballet edhe me virusin sezonal dhe eventualisht mund të ketë...
Lajme29 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se kanë filluar procedurat tenderuese për tri shkolla të reja, e së shpejti edhe do të fillojë edhe për të katërtën. Ahmeti ka treguar se shkollat...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka njoftuar se kanë filluar procedurat tenderuese për tri shkolla të reja.Ahmeti tha se shkollat do të ndërtohen në lagjen Mati 1, Sofali dhe Lagjjen Qëndresa në Vetërnik....
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Rastet e reja me koronavirusi në Itali kanë pësuar një rritje të lehtë krahasuar me ditën e shtunë. Autoritetet shëndetësore italiane kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë 234...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.