×
Etiketë: sheh
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime...
Lajme14 Shtator 2020
Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”. Lutfi Haziri tregon a do t’i...
Lajme11 Shtator 2020
Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Kushtrim Halitit nga Peja. I njëjti po kërkohet për veprën penale “blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”. Përmes një komunikate drejtuar...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Kina raportoi dy raste të reja me COVID-19 më 8 shtator, nga 10 një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i vendit të mërkurën, raporton Reuters. Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë tha në një deklaratë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Për shkak të një rasti të dyshuar me Covid 19, stafi e klubit „Loco Bar“ të martën në faqen e tyre zyrtare në Facebook kanë njoftuar të gjithë ata klientë që kanë vizituar këtë lokal...
Kronika01 Gusht 2020
Është arrestuar një person në Gjakovë, pasi kishte organizuar një aheng familjar. Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person në Gjakovë. I njëjti kishte mbajtur aheng familjar me 27 persona të pranishëm. Kështu ai...
Lajme20 Korrik 2020
Një person nga fshati Dush i Klinës ka humbur. Për këtë shkak, familja e tij, është duke kërkuar ndihmë për ta gjetur atë. Deri me tani vetëm policia është vënë në kërkim të tij. Familjarët...
Lajme08 Korrik 2020
Drejtori i shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se karantinimi nuk është zgjidhje, porse testimi masiv dhe masat të ndryshme. 1075 persona të prekur me COVID-19 në Prishtinë, deri më...
Lajme07 Korrik 2020
Gazetari i njohur britanik dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Tim Judah, thotë se ka gabuar kur ka menduar që pa Thaçin pjesë të ekuacionit, nuk do të ketë asgjë sa i përket...
Lajme06 Korrik 2020
Kjo padyshim është një nga videot më prekëse të luftës në Kosovë. Një video e publikuar në Facebook tregon momentin kur një vogëlush sheh familjarët e tij të vdekur gjatë luftës së fundit. Ishtë gjyshi...
Lajme01 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Berlin e ka uruar Gjermaninë për marrjen e presidencës së Bashkimit Evropian. Në urimin e Ambasadës shkruan se Kosova e sheh në Gjermaninë kombin mik dhe aleatin e palëkundur. “Urime Republikës...
Lajme23 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj me bashkëpunëtorë qëndroi sot në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare për të parë nga afër si po menaxhon kjo klinikë dhe të tjerat me numrin në rritje të rasteve...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.