×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kina regjistron vetëm dy raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Kina raportoi dy raste të reja me COVID-19 më 8 shtator, nga 10 një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i vendit të mërkurën, raporton Reuters.

  Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë tha në një deklaratë se të dy rastet ishin infeksione të importuara që përfshinin udhëtarë nga jashtë, duke shënuar ditën e 24-të radhazi pa infeksione lokale.

  Numri i rasteve të reja asimptomatike gjithashtu ra në tetë nga 13 të raportuara një ditë më parë.

  Kina nuk i llogarit këta pacientë pa simptoma si raste të konfirmuara COVID-19.

  Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara COVID-19 për territorin e Kinës tani qëndron në 85,146 ndërsa numri i të vdekurve mbeti i pandryshuar në 4,634.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Të tjera
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi ka biseduar me Besin për situatën e krijuar me Yllin. Azemi ka thënë se “unë e di sakt qka kam thënë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.