×
Etiketë: rrugëve
Ekonomi22 Gusht 2020
Ka filluar asfaltimi i 1200 metrave rrugë brenda fshatit Llapçevë të komunës së Malishevës, si dhe rregullimi i ndriçimit publik. Drejtori i Urbanizmit, Ahmet Morina, ka thënë se, “me këto investime po përmbushen nevojat e...
Lajme21 Gusht 2020
Sot ka filluar hapja, zgjerimi dhe rregullimi i tri rrugëve në fshatin Llazicë të Komunës së Malishevës. Rregullimi i këtyre rrugëve, bëhet në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që numri i të vdekurve nga shpërthimi së martës në...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Këto imazhe po trondisin Greqinë e vitit 2020, por edhe mbarë botën. Në foto shfaqen emigrantë, që janë kudo, dhe përpiqen mbijetojnë sa më shumë të munnden, duke u bërë kështu “normaliteti i ri” në...
Lajme28 Korrik 2020
Në fshatin Drenoc në Malishevë ka filluar rregullimi i dy rrugëve, me gjatësi prej 700 metrave, në lagjet e këtij fshati, ka njoftuar Komuna e Malishevës. Drenoci është një prej fshatrave më të mëdha të...
Kronika15 Korrik 2020
Policia e Kosovës njofton se një person me Covid-19 nuk ka respektuar masën për vetizolim dhe i njëjti ka dalë në rrugë, raporton Front Online. Por kjo dalje atij i ka kushtuar rëndë. Ai është...
Lajme07 Korrik 2020
Komuna e Gjilanit ka angazhuar kompani për ndërtimin e rrugëve të cilat janë shpërblyer me miliona euro për implementimin e punimeve mirëpo ka rezultuar se këto kompani nuk kanë pasur pajisjet e nevojshme për kryerjen...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Një person i armatosur me bazukë është parë bashkë me persona të tjerë të armatosur me armë të gjata, të cilët kishin dalë për t’i mbrojtur protestuesit në Missouri të Shteteve të Bashkuara pasi një...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Teksa prezantonte projektin kombëtarë për askin, Milot – Fier, pjesë e Korridorit Blu, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për një ndërtim tjetër rruge. Bëhet fjalë për aksin që të çon në aeroportin e Rinasit....
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndalesa dhe nëpër korsi të thata. Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata. Lidhja Auto-moto e Maqedonisë rekomandon pështatje...
Tenderët29 Qershor 2020
Komuna e Deçanit gjatë tre viteve që vjen do të shpenzoj hiç më shumë se 1,8 milionë euro për mirëmbajtjen verore të rrugëve. Në kontratën e lidhur mes komunës dhe kompanisë “Lika Trade” nga Deçani...
Lajme26 Qershor 2020
Në Gjakovë sot ka filluar faza e dytë e projektit për sanimin e rrugëve me kubëza në zonën e Çarshisë së Madhe. I lumtur me vazhdimin e këtij projekti është shprehur kryetari i Komunës së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.