×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjakovë, vazhdon rregullimi i rrugëve në Çarshinë e Madhe

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Në Gjakovë sot ka filluar faza e dytë e projektit për sanimin e rrugëve me kubëza në zonën e Çarshisë së Madhe.

  I lumtur me vazhdimin e këtij projekti është shprehur kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, i cili ka kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve.

  “Jam shumë i lumtur për vazhdimin e këtij projekti. Kërkoj mirëkuptimin e banorëve, për shkak se këto punime do të na vështirësojnë qarkullimin në këtë pjesë të qytetit për një kohë të shkurtër, mirëpo cilësia e lartë e tyre na siguron që të mos intervenojmë më në rrugët me kubëza në pjesën e vjetër të qytetit” u shpreh ndër të tjera kryetari i kësaj komune, Ardian Gjini.

  Ai ka falënderuar Demos-in dhe Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal pasi që ky projekt bashkëfinancohet edhe nga granti për performancë të suksesshme të Komunës së Gjakovës të shpallur nga MAPL-ja.

  Ky projekt përfshin edhe ndërrimin e gypave të azbestit dhe zhvendosjen e kabllove elektrike në rrjetin nëntokësor.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.