×
Etiketë: njeriut
Lajme28 Shtator 2020
Avokati i sapo zgjedhur i Popullit, Naim Qelaj në betimin e tij para deputetëve të Kosovës premtoi se do të punojë në mënyrë të pavarur dhe paanshme për të avancuar të drejtat dhe liritë e...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Rrjeti i OJQ-ve AVONET kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të largoj sa më parë masën e kufizimit të lëvizjes nga ora 22:30. Sipas AVONET, kjo masë e vendosur nuk kishte asnjë efekt në parandalimin...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Dhimbjet e kokës, konfuzioni dhe jermi i përjetuar nga disa nga të sëmurët me COVID-19 mund të jenë rezultat i një depërtimi të drejtpërdrejtë të koronavirusit në tru, sipas rezultateve të një studimi.Sipas hulumtimit të...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar Adem Demaçin në dyvjetorin e vdekjes Mustafa e ka quajtur Demaçin “veprimtar i pathyeshëm i çështjes kombëtare”. “Adem Demaçi ishte veprimtar i pathyeshëm i çështjes...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasada e SHBA-së në Prishtinë, përkujtuar dy ikonat e të drejtave të njeriut, John Lewis dhe Ibrahim Rugova, që sipas tyre mbahen mend si udhëheqës me ndikim dhe frymëzues. Në shkrimin e publikuar në faqen zyrtare...
Lajme09 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka thënë sot se bërja publike e emrave me COVID-19 pa pëlqimin e të infektuarve është shkelje e të drejtave të njeriut! Ky reagim i...
Lifestyle08 Korrik 2020
Shumica prej nesh në ditët e sotme nuk keni kohë për të ngrënë të shëndetshëm dhe kështu të zgjedhë ushqim të shpejtë në vend të një të shëndetshëm. Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e...
Lajme25 Qershor 2020
Pas publikimit të lajmit për aktakuzë nga Gjykata Speciale ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe disa personave të tjerë, ka reaguar Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut. KMDLNJ thotë se rregullorja...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Administrata e Ushqimit dhe Barnave e ShBA-së (FDA) ka paralajmëruar amerikanët të ndalojnë përdorimin e disa dezinfektuesve të duarve pasi që ato mund të jenë toksike. Janë gjithësej 9 produkte, që janë prodhuar nga “Eskbiochem...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Administrata e Ushqimit dhe Barnave e ShBA-së (FDA) ka paralajmëruar amerikanët të ndalojnë përdorimin e disa dezinfektuesve të duarve pasi që ato mund të jenë toksike. Janë gjithësej 9 produkte, që janë prodhuar nga “Eskbiochem...
Lifestyle18 Qershor 2020
Shumë njerëz do të thonë se i urrejnë ullinjtë vetëm për një arsye, ajo është mënyra e shijimit të tyre. Të gjithë ullinjtë shijojnë të ngjashëm, edhe pse mund të gjenden në forma dhe ngjyra...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.