Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: Demaçi është model i njeriut të pathyeshëm për kauzën e lirisë

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar Adem Demaçin në dyvjetorin e vdekjes

  Mustafa e ka quajtur Demaçin “veprimtar i pathyeshëm i çështjes kombëtare”.

  “Adem Demaçi ishte veprimtar i pathyeshëm i çështjes kombëtare. Me vullnet të pashembullt, sakrifikoi pjesën më të madhe të jetës së tij nëpër burgjet e regjimit okupator, në shërbim të kauzës kombëtare për liri”, ka thënë Mustafa, përcjell zyra për media e LDK’së.

  Mustafa shton se Demaçi mbetet sinonim o flijimit dhe sakrificës për atdhe.

  “Ai mbetet sinonim i flijimit dhe sakrificës për atdhe, duke u dergjur burgjeve serbe gati 3 dekada, prandaj është model i njeriut të pathyeshëm për kauzën e lirisë. Me veprimtarinë e tij, u bë simbol i sakrificës dhe rezistencës për liri, duke motivuar breza të tërë që të mos heqin dorë nga lufta e drejtë për liri dhe pavarësi”, ka thënë Mustafa.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.