×
Etiketë: lirisë
Lajme22 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar në 22 vjetorin e rënies Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin. Thaçi thotë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci ishin Azem dhe Shotë Galica e kohës sonë.Ai në shkrimin e tij...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 dhe 2977 viktimat. “Që nga viti 2001, në ditën e 11 shtatorit, kujtojmë e nderojmë, me dhembje e solidaritet, familjet...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kujtuar sulmin terrorist e 11 shtatorit të vitit 2001. Hoti ka thënë se kujtimi e nderimi për viktimat dhe familjet e tyre është nderim dhe vlerësim për lirinë dhe...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lajme07 Shtator 2020
Edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka vlerësuar si ngjarje historike 7 Shtatorin e vitit 1990, ku delegatët e Kuvendit të Kosovës shpallen Kushtetutën në Kaçanik. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë...
Lajme21 Gusht 2020
Fjalë që tregojnë dy jetë: një të shpëtuar, e një tjetër të mbyllur me krenari. “I bajsh me shëndet plagët për lirinë e Kosovës”, i kishte thënë Bajram Rexhepi ushtarit të UÇK’së, Burim Idrizit, i...
Lajme07 Gusht 2020
Ambasadori amerikan në vendin tonë, Philip Kosnett, në një shkrim të tijin autorial të publikuar në faqen e Ambasadës së SHBA-së ka shprehur qëndrimet e tij në lidhje me Ligjin për Mbrojtjen e Vlerave të...
Lajme06 Gusht 2020
Sot mbushen dhjetë vjet nga vdekja e njërit nga veprimtarët më të dalluar të çështjes kombëtare, Sabit Veseli. Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka përkujtuar në një shkrim në Facebook veprimtarin Sabit Veseli, duke thënë...
Lajme02 Gusht 2020
Në vazhdën e rubrikës, “Njerëzit e paharruar”, presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin, Ukshin Hoti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka shkruar se profesori Ukshin Hoti i përket  intelektualëve të profilit të lartë, një...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar Adem Demaçin në dyvjetorin e vdekjes Mustafa e ka quajtur Demaçin “veprimtar i pathyeshëm i çështjes kombëtare”. “Adem Demaçi ishte veprimtar i pathyeshëm i çështjes...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në dyvjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi, ka thënë se ai ishte luftëtar që zjarrin e lirisë, të trashëguar nga rilindasit, e përcjelli tek brezi...
Lajme14 Korrik 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se aktakuza ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri  Veselit sulmon në mënyrë direkte lirinë e Kosovës. Sipas tij Thaçi dhe Veseli kanë...
Lajme12 Korrik 2020
Kosova me shumë gjak të derdhur e fitoi betejën me Serbinë për tu bërë e lirë. Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UCK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.