×
Etiketë: nivelin
Lajme21 Shtator 2020
Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj sot ka hapur konkursin për pranimin e studentëve për vitin akademik 2020-2021. Përmes një komunikate, USHAF-ja ka njoftuar se do të pranohen 640 studentë në nivelin Bachelor dhe...
Lajme04 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë në praninë e presidentit amerikan, Donald Trump, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar disa marrëveshje, në mesin e së cilës është edhe që të dyja palët të bien dakord të punojnë me...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Çmimet e ushqimeve u rritën përsëri në tregjet botërore në gusht, duke arritur nivelin e tyre më të lartë që nga shkurti, nxitur nga kërkesa më e fortë dhe një dollar më i dobët, njoftoi...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dje u takua me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kate Marie Byrnes, e cila i uroi kryeministrit Zaev rizgjedhjen në këtë pozitë...
Lajme24 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për nivelin e ujit në Liqenin e Badocit dhe atë të Batllavës. Në njoftim nga KRU “Prishtina” kanë treguar se niveli i ujit në Liqenin e Badocit është...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Zvicra regjistroi sot, për herë të dytë këtë javë, më shumë se 300 raste të reja ditore të COVID-19, një nivel i paarritur që nga mesi i prillit. “Situata është nën kontroll, por mbetet e...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka vazhduar të shpreh pakënaqësitë e tij ndaj kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe ndaj dialogut me Serbinë. Haradinaj ka thënë se Hoti ka ulur nivelin...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Natyra në Shqipëri u shkatërrua nga zjarret që nuk u shuan për ditë me radhë, por këtë të mërkurë, me ndryshimin e motit, flakët janë shuar. Reshjet e shiut kanë qenë me dendësi të lartë...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Aktiviteti ekonomik i Turqisë arrin nivelin më të lartë në nëntë vjetët e fundit Aktiviteti ekonomik i Turqisë gjatë korrikut u ngrit në nivelin më të lartë në nëntë vjet pasi shteti i lehtësoi masat...
Lajme27 Korrik 2020
Ujësjellësi rajonal KRU “Prishtina” ka njoftuar se niveli i ujit në liqenin e Badovcit është 9.65 metra nën kapërderdhje, kurse niveli i ujit në liqenin e Batllavës është 6.04 metra m nën kapërderdhje. “Të dashur...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Mjeku ka vënë gjashtë maska dhe ka matur nivelin e oksigjenit në gjak Doktori Maitiu O Tuathail ka xhiruar videon në të cilën tregon që bartja e maskës nuk ul nivelin e oksigjenit në gjak...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Ekonomia britanike u rrit 1,8% në maj, por ishte akoma më e ulët përpara se shpërthimi i koronavirusit të ri të godiste vendin, sipas Zyrës Kombëtare britanike të Statistikave. Pavarësisht rritjes mujore, Prodhimi i Brendshëm...
Lajme24 Qershor 2020
KRU “Prishtina” ka ripërsëritur thirrjen drejtuar konsumatorëve që vazhdojnë shpenzimin racional të ujit të pijshëm, meqë sasia e akumulimit të ujit në liqenet prej nga furnizohen, Batllava e Badoci nuk është shtuar shumë, me gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.