Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Britani, ekonomia nën nivelin para pandemisë COVID-19

  FrontOnline
  14 Korrik 2020

  Ekonomia britanike u rrit 1,8% në maj, por ishte akoma më e ulët përpara se shpërthimi i koronavirusit të ri të godiste vendin, sipas Zyrës Kombëtare britanike të Statistikave.

  Pavarësisht rritjes mujore, Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) ishte akoma 24,5% më i ulët në maj sesa në shkurt, muajin e fundit të plotë para fillimit të masave të kufizimit.

  PBB-ja ra 6,9% në mars dhe 20,3% në prill.

  Staticieni i njohur britanik, Jonathan Athow ka sinjalizuar shenja të rimëkëmbjes, me punonjësit që ktheheshin në punë në sektorët e shitjes me pakicë, prodhim dhe ndërtim./atsh/

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.