×
 • Lajme
 • Lajme

  Shiu rriti nivelin e ujit në Batllavë 1.61 m dhe në Badoc 0.95 m

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  KRU “Prishtina” ka ripërsëritur thirrjen drejtuar konsumatorëve që vazhdojnë shpenzimin racional të ujit të pijshëm, meqë sasia e akumulimit të ujit në liqenet prej nga furnizohen, Batllava e Badoci nuk është shtuar shumë, me gjithë reshjet e shiut ditëve e javëve të fundit.

  Sot, niveli i ujit në liqenin e Batllavës është 628.47 metra mbi nivelin e detit, ose 6.53 m nën kuotën maksimale, ndërsa niveli i ujit në liqenin e Badocit është 640.10 metra mbi nivelin e detit, ose 9.75 m nën kuotën maksimale, saktësojnë në KRU “Prishtina”.

  Nga java e kaluar liqeni i Badocit ka ngritje të nivelit prej 0.95 metra, ndërsa ngritje më të theksuar kishte në liqenin e Batllavës – 1.61 m.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...
  Lajme24 Maj 2024
  Në Serbi, krimet në Kosovë vazhdojnë të mbulohen, por edhe ligjërisht të amnistohen. Nga 57 të akuzuarit për krime të luftës në...
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...
  Lajme24 Maj 2024
  Një aksident komunikacioni mes një kamioni dhe një veture ka ndodhur sot në qytetin e Shtimes. Nga ky aksident kanë mbetur të...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Republikës italiane në Kosovë, Antonello De Riu. Në takim...
  Sport24 Maj 2024
  Faqja zyrtare e Ligës së Evropës ka publikuar sot (e premte) formacionin më të mirë të sezonit në këtë garë për sezonin...
  Lajme24 Maj 2024
  Policia në Prizren sot i konfiskoi lejen e vozitjes një shoferi, meqë i njëjti kishte grumbulluar 9 pikë negative. Ndaj kundërvajtësit 27-vjeçar...
  Lajme24 Maj 2024
  Ministrja e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla tha se qeveria e Kosovës nuk do të zbatojë variantin e propozuar nga Bashkimi Evropian...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.