Gjuha:
×
Etiketë: rriti
Lajme28 Gusht 2020
Sipas psikiatrit Ferid Agani faza e karantinimit në fillim të pandemisë ka qenë një sfidë e madhe, që shumë persona nuk kanë arritur ta kalojnë lehtë. Agani në një intervistë për Front Online ka thënë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Pandemia e COVID-19 ka futur Shqipërinë në listën e vendeve me rritjen më të madhe të çmimeve të konsumit, duke u renditur në vendin e 5 mes 31 shteteve europiane, shumica prej të cilave anëtare...
Lajme21 Korrik 2020
Masat e jashtëzakonshme për parandalimin e Covid-19, sidomos vetizolimi, kanë ndikuar që të rritet edhe numri i rasteve të dhunës në familje në Kosovë. 1 mijë raste janë raportuar vetëm në periudhën janar-qershor të këtij...
Lajme01 Korrik 2020
Profesori i shkencave politike në Nju Jork, Shenasi Rama, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partive politike shqiptare po iu mungon një platformë kombëtare dhe se interesat e subjekteve po vendosen para atyre...
Lajme24 Qershor 2020
KRU “Prishtina” ka ripërsëritur thirrjen drejtuar konsumatorëve që vazhdojnë shpenzimin racional të ujit të pijshëm, meqë sasia e akumulimit të ujit në liqenet prej nga furnizohen, Batllava e Badoci nuk është shtuar shumë, me gjithë...
Lajme20 Qershor 2020
Dy deputete të Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci dhe Fatmire Mulhaxha Kollçaku, i kanë dalë në mbrojtje kryeparlamentares Vjosa Osmani, ndaj të cilës është iniciuar votimi për shkarkim nga pozita e nënkryetares në Lidhjen Demokratike të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.