×
Etiketë: ndan
Lajme18 Gusht 2020
Në kuadër të përkrahjes dhe subvencionimit në fushën e bujqësisë, Komuna e Malishevës sot ka shpërndarë 42 motokultivatorë për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivatorë. Në fillimin e shpërndarjes...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni Evropian ka ndarë sot 100 milionë euro për Kosovën. Kushtet e politikave për këto 100 milionë euro nga programi mikro-financiar lidhen me forcimin e stabilitetit publik financiar, adresimin e papunësisë së të rinjve, përmirësimin...
Lajme10 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar ka ndarë rreth 210 mijë euro për shërbime funerale të të vdekurve nga COVID-19. Përmes njoftimit për dhënie të kontratës të publikuar në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit...
Lajme24 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi, ka shkuar për ngushëllime në familje e biznesmenit Latif Kryeziut, i cili vdiq ditë më parë. Thaçi me këtë rast për kontributin e tij në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës,...
Lajme22 Korrik 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka marrë vendim për ndarje të bursave për regjistrim të femrave në drejtime teknike në institucionet e arsimit dhe aftësimit profesional (IAAP) për vitin 2020-2021, bëhet e ditur...
Lajme18 Korrik 2020
Për ta ndihmuar situatën në vend, Kosova ka përfituar ndihma nga europianët. Pajisje dhe mjete mbrojtëse për vendin tonë kanë ardhur edhe nga OBSH-ja. Nga kjo organizatë mund të fitohen fondet vetëm nga marrëveshjet me...
Lajme17 Korrik 2020
Senati i Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani” në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim për dhënien e titullit “Doctor Honoris Causa” - Post mortem për ish kongresistin amerikan Thomas Peter ‘Tom’ Lantos, më motivacionin...
Lajme10 Korrik 2020
Ministria e Ekonomisë dhe Mjedisit ka ndarë 400 mijë euro për pastrimin e Qendrës Transfer në lagjen “Ali Ibra”, dhe rehabilitimin e tërësishëm të kësaj hapësire. Ministri i Ekonomisë dhe Mjedisit, Blerim Kuçi, derisa sot...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Dy binjake të ngjitura me njëra-tjetrën në pjesën e kokës janë ndarë me sukses në një spital të Vatikanit. Ervina dhe Prefina, të moshës 2-vjeçare, u ndanë pas një operacioni që zgjati 18 orë dhe...
Vip10 Korrik 2020
Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, dhe i dashuri i saj, Huseyin Usta, po shijojnë së bashku disa ditë të mira pushimi. Ata kanë zgjedhur jugun e Shqipërisë për të kaluar disa ditë të mira...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Qeveria britanike ka njoftuar se organizatat kulturore dhe ato të trashëgimisë do t’i marrin 1.57 miliard funte si pako ndihmëse shkaku i efektit negativ të koronavirusit. Muzetë, galeritë, tetrot, kinematë e pavarura, qendrat e trashëgimisë...
Lajme05 Korrik 2020
Kamenica ka probleme të mëdha me infrastrukturën nëntokësore. Por për rregullimin e kësaj infrastrukture nga buxheti komunal janë ndarë vetëm 10 mijë euro. Nga buxheti i komunës, këtë vit parashihen të shpenzohen vetëm 407 mijë...
Kronika26 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 330 gjoba trafiku. Në njoftimin e policisë tutje thuhet se 14 persona janë arrestuar dhe 10...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.