×
Etiketë: ndan
Vip01 Tetor 2020
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, të enjten ka ndarë dy çmime vjetore për kinematografi. Regjisorit dhe dramaturgut Ekrem Kryeziu iu nda Çmimi Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu”, ndërsa Çmimi Vjetor për Kinematografi regjisorit...
Lajme26 Shtator 2020
Është rrezuar një avion ushtrarak në rajonin Kharkiv të Ukrainës, ku si pasojë humbën jetën afër 30 persona. Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Twitter tha se është e tronditur...
Lajme25 Shtator 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot me propozim të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, kanë ndarë mbi 6 milion euro për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, për angazhimin e shtuar dhe punë...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka ndarë 70 mijë euro për blerjen e librave në gjuhën shqipe për nxënësit e Luginës së Preshevës, raporton Front Online. Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi në mbledhjen...
Lajme14 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka ndarë 230 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës. Më kërkesë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami,...
Vip13 Shtator 2020
Reperi i njohur nga Presheva, Arian Agushi – Gold AG, është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale. Artisti falë muzikës dhe projekteve të veçanta që sjell ka arritur të grumbullojë fansa gjithandej trojeve...
Lajme09 Shtator 2020
Qeveria ka marr vendim për ndarjen e  20 mijë eurove për ndërtim të shtëpisë fëmijëve të viktimës së vrarë në Kamenicë nga bashkëshorti i saj muaj më parë, raporton Front Online. Ministrja e Financave, Hykmete...
Lajme08 Shtator 2020
Vjosa Osmani përfundimisht ndau rrugët me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo në Kanal10 ka pranuar se ka shumë mos pajtime me tashmë me ish-partinë e saj. Madje ka drejtuar edhe akuza për mos bashkëpunim dhe...
Vip01 Shtator 2020
Justin Bieber tregon sërish publiksht se është shumë i dashuruar në bashkëshorten. Justin Bieber ka ndarë me ndjekësit fotografi të reja në rrjete sociale, në të cilat shfaqet pranë Hailey Bieber. Në këto imazhe, këngëtari...
Lajme29 Gusht 2020
Komuna e Gjakovës ka ndarë rreth 100 mijë euro për të blerë 10 mijë teste serologjike përmes së cilave synon të testojë qytetarët e saj. Drejtori i Shëndetësisë së Komunës së Gjakovës, Ferdinand Kolaj, në...
Lajme27 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, priti sot në një takim Shpëtim Selmanin, prozator e poet dhe së fundmi laureat i çmimit të Bashkimit Evropian për letërsi, për vitin 2020. Dumoshi me këtë...
Lajme24 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, bashkë me zëvendësin Halil Matoshi, pritën në takim stilisten e njohur shqiptare, Lirika Matoshi e cila jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ditëve të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.