Lajme

Haradinaj-Stublla ndan pikëllimin me familjet e viktimave në Ukrainë

Haradinaj-Stublla ndan pikëllimin me familjet e viktimave në Ukrainë
10:35 | 26 Shtator 2020

Është rrezuar një avion ushtrarak në rajonin Kharkiv të Ukrainës, ku si pasojë humbën jetën afër 30 persona.

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Twitter tha se është e tronditur nga përplasja tragjike e avionit, ku ndodheshin studentët ushtarakë dhe kadetë universitarë.

Ajo tha se lutjet e Kosovës janë me njerëzit e Ukrainës teksa ndan pikëllimin me familjet e viktimave.

“Të tronditur thellë nga përplasja tragjike e avionit afër #Kharkiv, ku ndodheshin studentë ushtarakë dhe kadetë universitarë. Lutjet e # Kosovës janë me njerëzit e #Ukrainës dhe ne ndajmë pikëllimin me familjet e viktimave të kësaj tragjedie shkatërruese”.

 

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera