×
Etiketë: luftën
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Në vend që të qeshin me modelin tonë të luftimit të COVID-19, do të ishte më mirë të mësonim diçka nga përvoja jonë, pohon epidemiologu suedez Andre Tegnell, njeriu që ideoi dhe që mbron këtë...
Lajme28 Qershor 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, përmes një komunikate për media, ka thënë se lufta e brendshme politike po rrezikon ndërmarrjet dhe vendet e punës në KosovëSipas Odës Ekonomike Amerikane, masat për parandalimin e përhapjes së...
Front TV25 Qershor 2020
Për luftën e UÇK-së, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, tha se UÇK-ja ka bërë luftë të pastër për çlirimin e vendit. “Lufta e UÇK-së është luftë e drejt dhe luftë e pastër për çlirimin...
Lajme25 Qershor 2020
Deputeti nga komuniteti egjiptian Elbert Krasniqi tha se beson fuqishëm në luftën e pastër të UÇK-së, në luftën e së cilës ranë dëshmorë edhe bashkëkombas të tij. Ai tha se komuniteti i tij ka kontribuar...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Rusia ka shënuar Ditën e Fitores me një paradë ushtarake, e cila do të mbahej në maj por u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit. Dita nderon kujtimin e dhjetëra milionë sovjetikëve të vrarë...
Lajme22 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës, në krye me Avdullah Hotin, sot ka mbajtur mbledhjen e shtatë, në të cilën ka marrë vendim për themelimin e Komisionit Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj COVID-19. Zyra e Kryeministrit...
Lajme19 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka përkujtuar në nëntvjetorin e vdekjes nënkryetaren e LDK-së, njëherit ish-deputeten dhe ish- ministren e drejtësisë, Nekibe Kelmendin. “Është i paçmueshëm kontributi që ka dhënë zonja Kelmendi në luftën tonë për liri,...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Numri i personave të vdekur me koronavirus në Shtetet e Bashkuara ka tejkaluar numrin e ushtarëve amerikanë të vdekur gjatë Luftës së Parë Botërore, ndërkohë që shumë shtete në territorin e SHBA-së regjistrojnë rritje të...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Numri i personave të vdekur me koronavirus në Shtetet e Bashkuara ka tejkaluar numrin e ushtarëve amerikanë të vdekur gjatë Luftës së Parë Botërore, ndërkohë që shumë shtete në territorin e SHBA-së regjistrojnë rritje të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.