×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Deputeti i LVV-së: Askush nuk mund ta mohojë luftën e pastër të UÇK-së

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Për luftën e UÇK-së, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, tha se UÇK-ja ka bërë luftë të pastër për çlirimin e vendit.

  “Lufta e UÇK-së është luftë e drejt dhe luftë e pastër për çlirimin e vendit dhe askush nuk mund të mohoj këtë”, tha ai për Front Online.

  A do të bëhet Lëvizja Vetëvendosje pjesë e delegacionit për bisedime me Serbinë, flasin nga kjo parti

  Deputeti i LVV-së: Ne nga vitit 2015-të i kemi bërë të ditura pasojat e Gjykatës Speciale

  I pyetur se pas zhvillimeve të fundit në vend a do të bëhet Lëvizja Vetëvendosje pjesë e delegacionit për bisedime me Serbinë, deputeti i kësaj partie Eman Rrahmani, tha se askush nuk mund të bëhet pjesë e delegacionit pa zgjedhje të reja.

  “ As një delegacion pa zgjedhje të reja dhe pa legjitimit të ri nga populli nuk mund të shkojë në dialog”, tha ai për Front Online.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.