Lajme

Hoti: I paçmueshëm kontributi i Nekibe Kelmendit në luftën për liri

Hoti: I paçmueshëm kontributi i Nekibe Kelmendit në luftën për liri
13:19 | 19 Qershor 2020

Kryeministri Avdullah Hoti ka përkujtuar në nëntvjetorin e vdekjes nënkryetaren e LDK-së, njëherit ish-deputeten dhe ish- ministren e drejtësisë, Nekibe Kelmendin.

“Është i paçmueshëm kontributi që ka dhënë zonja Kelmendi në luftën tonë për liri, demokraci dhe pavarësi, si dhe në ndërtimin e institucioneve demokratike të Kosovës”.

“Duke e nderuar kujtimin e znj. Nekibe Kelmendi, ne e nderojmë edhe sakrificën e familjes së saj. Zoti e bekoftë Nekibe Klemendin dhe familjen e saj!”, shkruan Hoti në Facebook.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera