×
Etiketë: kundërshtojnë
Lajme25 Shtator 2020
Naftëtarët po kundërshtojnë udhëzimin administrativ për pastrimin e rezervuarëve të naftës dhe kalibrimi i agregatëve. Megjithatë, sipas tyre, ky udhëzim është në kundërshtim me të gjitha dispozitat ligjore. Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Qindra spanjollë kanë protestuar në Madrid kundër menaxhimit të pandemisë së koronavirusit nga autoritetet që kanë vendosur masa të reja nëpër disa lagje që kanë numër të lartë të të infektuarve. Duke mbajtur maska dhe...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme13 Shtator 2020
Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës po kundërshtojnë̈ ashpër ndryshimin e qëndrimit të qeverisë Hoti për “mini-Shengenin” Ballkanik. Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, po vlerësojnë se kjo nismë rajonale është e dëmshme...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Pas Berlinit dhe Londrës protestat anti-covid përfshinë Italinë. Mijëra protestues nga e gjithë Italia zhvilluan një tubim në Romë për të kundërshtuar mbajtjen e maskave të fytyrës, të shikuara si një kufizim i lirive personale....
Lajme23 Gusht 2020
Edhe pse kanë mbetur vetëm 1 javë për fillimin e vitit shkollor, MASHT nuk ka vendosur si do të mbahet ky proces. Qytetarët po vlerësojnë se më 1 shtator fëmijët duhet të kthehen në bankat...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Vendimi i Komisionit Rregullator për Energjetikë për shtrenjtimin e energjisë elektrike për 7.4 për qind, vazhdon të kundërshtohet me sektori civil dhe qytetarë të shumë në Maqedoninë e Veriut, të cilët po mbështesin protestat me...
Lajme23 Korrik 2020
Organizatat e Shoqërisë Civile të mbështetura nga përfaqësues të fshatrave të Rugovës, shprehën pakënaqësi lidhur me vendimin e prokurorisë për ndalimin e qarkullimit të lirë të qytetarëve me materiale ndërtimi në zonat e tyre. Pas...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Afro 200 profesorë dhe punonjës të Universitetit Carnegie Mellon (CMU) në Pitsburgh, kanë bërë thirrje që të anulohet shpallja e ish-ambasadorit të SHBA-së në Berlin, Richard Grenell, si anëtar nderi, duke thëne se “kjo do...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.