×
Etiketë: kufizime
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Koreja e Jugut njoftoi se do të rrisë kufizimet kundër COVID-19 në të gjithë vendin, duke filluar nga e diela, në përpjekje për të frenuar shpërthimin në rritje të infeksioneve. “Jemi në një fazë shumë...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Për të parën herë pas disa muajsh, brazilianët mund të luajnë volejboll në plazhet e Rio de Janeiros, pasi autoritetet e qytetit i lejuan lojërat ekipore gjatë ditëve të javës. Në kuadër të lehtësimit të...
Lajme10 Korrik 2020
Ministria e Infrastrukturës njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër (e shtune, 11.07.2020), nga ora 08:00 deri në 20:00, do të lejohet qarkullimi i automjeteve deri në 3.5 ton, në rrugën rajonale R-115,...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Austria ka vendosur kufizime për udhëtarët që vijnë nga Bullgaria, Moldavia dhe Rumania për shkak të një përkeqësimi të kontrollit të pandemisë së koronavirusit në këto vende, njoftoi të mërkurën kancelari Sebastian Kurz, raporton Cnn,...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani thotë se të gjithë iranianët që nuk bartin maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore dhe vendet e punës, që nuk respektojnë protokollet shëndetësore, do të mbyllen për...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Sekretari i Shtetit amerikan, Mike Pompeo, ka thënë se Washingtoni u ka vendosur kufizime të vizave, zyrtarëve të Partisë Komuniste në Kinë, pasi besohet të jenë përgjegjës për frenimin e lirisë në Hong Kong. Sipas...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ka folur sërish në lidhje me gjendjen me coronavirusin dhe mundësinë e vendosjes së kufizimeve. Ai thotë se për momentin nuk ka indikacione për vendosjen e masave shtesë, gjegjësisht kufizimin...
Bota/Rajoni21 Qershor 2020
Spanja ka hequr gjendjen e saj të jashtëzakonshme, duke rihapur kufijtë e saj për vizitorët nga pjesa më e madhe e Evropës e duke lejuar edhe turistët britanikë të hyjnë në vend pa nevojë karantine....
Bota/Rajoni21 Qershor 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të shtunën ka thënë se pas disa ditësh do të njoftojë për kufizimet e reja të vizave për ta bllokuar hyrjen e punëtorëve të huaj dhe për t’i...
Lajme20 Qershor 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitim Uka ka thënë se Qeveria e Kosovës ka dështuar në vënien e kontrollit të situatës pandemike, ndaj virusit COVID-19. Uka përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.