×
Etiketë: koronavirus
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ka shkuar afër 26 milionë numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën. Saktësisht, në mbarë globin janë infektuar me Covid-19, 25 905 665 individë. Ndërsa, kanë ndërruar jetë për shkak të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Italia ka raportuar 978 raste me koronavirus përgjatë 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit. Po ashtu, shteti ka raportuar edhe tetë vdekje të tjera si pasojë e Covid-19, duke...
Lajme01 Shtator 2020
197 TË SHËRUAR DHE 147 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra të marra nga...
Lajme01 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi po vazhdon trajtmin në Klinikën Infektive, pas doli pozitiv për COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur djali i Rudit nëpëmjert një postimi në Facebook, duke...
Lajme30 Gusht 2020
Mamitë që punojnë nëpër maternitete në gjithë Kosovën janë transferuar në shërbime më emergjente që lidhen me trajtimin e pacientëve me COVID-19. Kryetarja e Shoqatës së Mamive të Kosovës, Magbule Elezi tregon për RTV Dukagjinin...
Lajme30 Gusht 2020
Është i vetmi laborator privat në mbarë Kosovën që aktualisht bën detektimin molekular të koronavirusit. Ndonëse janë licencuar dy të tillë nga shteti, aktualisht vetëm “Medical & Laboratory Services” po kryen teste PCR. Ky laborator,...
Lajme29 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutit dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga...
Lajme28 Gusht 2020
Drejtues të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës (AKK) kanë deklaruar se nuk kanë gjetur ndonjë parregullsi në laboratorët privatë të licencuara nga Ministria e Shëndetësisë për testimet e virusit SARS CoV 2. Në konferencën për media...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Autoritetet në Kroaci kanë bërë të ditur se 24-orëshi i fundit ishte më i rëndi që prej fillimit të pandemisë sa u përket rasteve pozitive me koronavirus. Janë regjistruar 358 raste pozitive me COVID-19, që...
Lajme26 Gusht 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, ka folur për gjendjen e tij shëndetësore pas infektimit me koronavirus. Rudi për Klan Kosovën ka thënë se gjendja e tij shëndetësore aktualisht është pa ndonjë shqetësim...
Lajme25 Gusht 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet rajonale aktualisht janë të shtrirë 499 pacientë – prej tyre 387 të prekur me koronavirus. Në raportin ditor të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për pesë persona të vdekur si pasojë e koronavirusit dhe 127 raste të reja në 24 orët e fundit. Me këtë, numri i përgjithshëm i të...
Lajme25 Gusht 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë ‘Sheikh Zayed’ janë duke u trajtuar 28 pacientë me koronavirus, prej tyre 5 janë në gjendje të rëndë. Nga kjo shifër 21 pacientë janë me oksigjenoterapi, deklarojnë nga menaxhmenti i spitalit....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.