×
Etiketë: koronavirus
Lajme16 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i të infektuarve me koronavirus, mirëpo autoritetet akoma nuk kanë marrë asnjë vendim për lehtësimin e masave. Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një zyrtar i lartë i Vatikanit tha të hënën se Papa Françesku është duke u vëzhguar vazhdimisht pasi u takua me një kardinal i cili më vonë doli pozitiv në testin për Covid-19. Kardinali filipinas,...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Organziata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar për rekord të ri të rasteve të reja me koronavirus në botë brenda 24 orëve. Të dielën shifra e të infektuarve me koronavirus në botë është rritur për 307.930,...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur  5 pacientë të prekur me coronavirus, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 50 të tjerë, raporton portali FrontOnline. Rastet e reja sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publikë...
Lajme10 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur  7 pacientë të prekur me coronavirus, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 69 të tjerë, raporton portali FrontOnline. Rastet e reja sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publikë...
Lajme09 Shtator 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë janë duke u trajtuar 16 pacientë, prej tyre 14 të konfirmuar meCoronavirus. Siç njofton Spitali “Sheikh Zayed” asnjë pacient nuk është i intubuar. 1 pacient është me PCAP ndërsa 2 me oksigjenoterapi....
Vip08 Shtator 2020
Çifti i njohur dhe disa prej të afërmve dhe anëtarëve të stafit të tyre raportohet të kenë luftuar me virusin korona në fillim të këtij viti. Victoria dhe David Beckham u infektuan me Covid-19 në...
Lajme08 Shtator 2020
kënder Murtezani, epidemiolog në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zbuloi në një lidhje direkte me “Ditari” në A2 arsyen se pse ka pasur raste pacientësh me Covid-19 që janë vetëvrarë. “Për rastet...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova po vazhdon që të përballet me COVID-19. Megjithatë në javët e fundit numri i rasteve të infeksionit me këtë virus është ulur. Por, shqetësues vazhdon të mbetet numri i personave që nuk po arrijnë...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Mbretëria e Bashkuar ka shënuar dy mijë e 988 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë i shënuar Brenda një dite që nga muaji maj. Në...
Lajme06 Shtator 2020
92 raste pozitive me Covid 19, janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 39 raste, komuna Prizren 10 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Ferizaj 5...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Mbi 4 milionë të infektuar me koronavirus në Indi Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Indi ka kaluar 4 milionë, të shtunën. Me popullsinë prej afër 1.4 miliardë banorë, shifrat e lartë të...
Lajme02 Shtator 2020
131 TË SHËRUAR DHE 112 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra të marra nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.