×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 4 milionë të infektuar me koronavirus në Indi

  FrontOnline
  05 Shtator 2020

  Mbi 4 milionë të infektuar me koronavirus në Indi

  Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Indi ka kaluar 4 milionë, të shtunën.

  Me popullsinë prej afër 1.4 miliardë banorë, shifrat e lartë të të infektuarve nuk po shihen si befasuese për ekspertët. Përgjigja e vonshme që i dha vendi virusit, çoi në izolim të vrazhdë vetëm në muajin mars. Për më shumë se dy muaj ekonomia mbeti e mbyllur, ndërsa punonjësve shëndetësor u dha mundësia të përgatiten për më të keqen, shkruan AP.

  Por, duke parë çmimin nga mbyllja, autoritetet kishin vendosur që të hapin bizneset dhe aktivitetet e përditshme.
  86,432 rastet e reja kanë çuar në totalin prej 4,023,179. Janë shënuar edhe 1,089 të vdekur në 24 orët e fundit.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit ka treguar njohjen e ish-presidentit të Kosovës me Naim Murselin, i cili porositi vrasjen e gruas...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit, ka bërë të ditur se është arritur të shpëtohet një ari, i cili kishte rënë në një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.