×
Etiketë: itali
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Italia raportoi 47 vdekje nga koronavirusi të premten, ndonëse rastet pozitive dhe pranimet e pacientëve në njësitin e kujdesit intenziv po bien përsëri. Pavarësisht se ka pasur një rritje t  lehtë dje, numri i të...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Shkencëtarët italianë thonë se uji i ujërave të zeza nga dy qytete përmbante gjurmë të coronavirusit që në dhjetor të vitit të kaluar, shumë përpara rasteve të konfirmuara të vendit. Siç shkruan BBC, përcjell Telegrafi,...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit një rritje të numri të viktimave e të rasteve pozitive nga pandemia. Sot janë regjistruar 66 viktima e 333 raste pozitive më shumë në krahasim me një...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Italia raportoi 43 vdekje të lidhura me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, me 329 raste të reja pozitive. Numrat mbeten relativisht të qëndrueshëm, me Lombardinë që raporton shumicën e rasteve, transmeton lajmi.net. Nga 329...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Rastet e reja të infektimit me COVID-19 shënuan sot sërish rënie, me +210 raste të reja në 24 orët e fundit, në krahasim me dje që ishin 301, duke e çuar numrin total të tyre...
Lajme15 Qershor 2020
Ambasada e Kosovës në Itali ka njoftuar bashkatdhetarët tanë se në bazë të dekret-ligjit të ri të qeverisë italiane, qarkullimi dhe lëvizja ndërkufitare drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor përfshirë Kosovën dhe anasjelltas, mbetet ende e...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Statuja e një gazetarit të njohur italian u përdhos dhe u njollos me bojë të kuqe dje në mbrëmje nga disa të panjohur në një park në Milano. Statuja dedikuar Indro Montanellit, vendosur në parkun...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.