Bota/Rajoni

Sërish rritje në Itali, 66 viktima e 333 raste pozitive në 24 orët e fundit

Sërish rritje në Itali, 66 viktima e 333 raste pozitive në 24 orët e fundit
18:46 | 18 Qershor 2020

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit një rritje të numri të viktimave e të rasteve pozitive nga pandemia.

Sot janë regjistruar 66 viktima e 333 raste pozitive më shumë në krahasim me një ditë më parë,

Numri i përgjithshëm i viktimave ka rritur në 34 514 e i të infektuarve në 238 159.

Persona aktivë pozitivë me koronavirus janë 123 101.

Të shëruarit kanë arritur deri më sot më 180 544.

Në struktura spitalore po kurohen 2867 pacientë Covid e 168 prej tyre janë në repartet e terapisë intensive.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1089 pacientë të shëruar-

Një rritje të numrit të të infektuarve është regjistruar në rajonin e Lombardisë ku janë 216 pozitivë më shumë se një ditë më parë.

Numri i të infektuarve të regjistruar deri më sot që nga nisja e pandemisë në këtë rajon është 92 518 e i viktimave 16 516..

Në 24 orët e fundit Italia ka kryer 59 154 tamponë.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera