×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Itali, 210 raste të reja dhe 34 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Rastet e reja të infektimit me COVID-19 shënuan sot sërish rënie, me +210 raste të reja në 24 orët e fundit, në krahasim me dje që ishin 301, duke e çuar numrin total të tyre në 237 510, sipas “La Stampa”.

  Nga këto raste infektimi, 143 u regjistruan në Lombardi, rajoni më i prekur nga epidemia në vend.

  Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 34 405, me + 34 më shumë se dje.

  Deri më tani, 177 pacientë ndodhen në terapi intensive.

  Sot, në Itali numërohen 17 rajone me më pak se 5 raste infektimi në 24 orë, ndër të cilët tetë rajone janë pa raste koronavirusi.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Maxhunaj. Këtë për Front Online e ka...
  Vip28 Nëntor 2023
  Vesa Vllasaliu, ish banorja e BBVK , me të rrëfyer historinë e tradhëtisë së të fejuarit të saj Mërgimit, e bëri atë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.