×
Etiketë: humb
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Louis Luttle, djali 20 vjeçar i shefit ekzekutiv të Boohoo-së, John Lyttle, është gjetur pa jetë në shtratin e tij në rezdinencën e familjes, afër Sevenoaks. Duket se shkak i vdekjes së tij ka qenë...
Lajme26 Korrik 2020
Betejën me virusin Covid 19 e ka humbur sot në Gjilan edhe një qytetar, duke e çuar në 12 numrin e viktimave nga ky infeksion, i cili po merr jetë çdo ditë në Kosovë dhe...
Lajme25 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme rreth orës 15:30 ka ndodhur një aksident trafiku në trafiku, në autostradën ‘Arbën Xhaferi’ (fshati Bibaj). Aty është përfshirë vetëm një veturë, ku si pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa...
Lajme25 Korrik 2020
Më shumë se 15.7 milionë raste të coronavirusit janë regjistruar në të gjithë botën, rreth nëntë milionë njerëz janë shëruar dhe 640 mijë kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Në 24 orët...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Deputeti nigerian Daniel Pondei ka humbur vetëdijen gjatë të hënës në një transmetim live të seancës parlamentare, të mbajtur lidhur me hetimet për pretendimet për keqmenaxhim të një organizate për zhvillim ekonomik në rajonin Delta...
Kronika19 Korrik 2020
Një person dhe tri pasagjere kanë marrë lëndime trupore, pasi deri sa ishte duke e drejtuar veturën e tij me targa vendore duke mos iu përshtatur kushteve të rrugës, ka humb kontrollin mbi automjetin dhe...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Një i ri ka humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në Kamenicë të Korçës. Gjatë punës në një banesë të vjetër shtetasit Hekuran Kala i ka shpërthyer një lëndë e dyshuar plasëse dhe për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Ligjvënësi iranian Issa Jafari ndërroi jetë për shkak të Covid-19. Lajmin e konfimruan njoftuan mediat shtetërore ditën e sotme (13 korrik). Jafari, i cili përfaqësonte qytetet Bahar dhe Kabudarahang në parlament, ishte shtruar në kujdesin...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Shoferi i autobusit në Francë, që u sulmua nga një grup pasagjerë që refuzuan të mbanin maska, ka ndërruar jetë disa ditë pas incidentit. 59-vjeçari Philippe Monguillot humbi jetën në spital ndërsa lajmin e trishtë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Një person ka humbur jetën në bregdetin e Shëngjinit. Mësohet se një pushues nga Kosova, rreth 34 vjeç është mbytur teksa po lahej. Burime për Top Channel-in bëjnë me dije se i riu ka pësuar...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Në Dibër rritet numri i të infektuarve por edhe i të vdekurve nga coronavirusi. Gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar dy raste të reja, me çka numri i të diagnostifikaurve është 118. Në të...
Ekonomi07 Korrik 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka bërë të ditur se Kosova nuk e ka luksin të humb asnjë vend të punës. Rukiqi përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nesër do...
Lajme07 Korrik 2020
Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi të hënën mbrëma se një pjesëtar i forcave amerikane që shërbente në kuadër të trupave paqeruajtëse në Kosovë ka humbur jetën. Sipas njoftimit, ushtari Alexander Blake Klass, 20 vjeçar nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.