×
 • Lajme
 • Lajme

  Një person humb jetën në Leposaviq, 11 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Më shumë se 15.7 milionë raste të coronavirusit janë regjistruar në të gjithë botën, rreth nëntë milionë njerëz janë shëruar dhe 640 mijë kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

  Në 24 orët e fundit në qytetet me shumicë serbe në Kosovë, bazuar në analizën e 60 mostrave, janë regjistruar njëmbëdhjetë raste të reja me COVID-19.

  Një person nga Leposaviqi i infektuar me coronavirus ka ndërruar jetë, ka njoftuar Shtabi i Krizave në Mitrovicën e Veriut, transmeton Telegrafi.

  Në të njëjtën periudhë, 20 njerëz në komunitetet serbe në Kosovë u shëruan nga coronavirusi.

  Ndryshe, Kosova ka raportuar 6680 persona të infektuar me COVID-19 dhe 164 të vdekur.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.