×
 • Lajme
 • Lajme

  E humb betejën me Covid edhe një qytetar nga Gjilani

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Betejën me virusin Covid 19 e ka humbur sot në Gjilan edhe një qytetar, duke e çuar në 12 numrin e viktimave nga ky infeksion, i cili po merr jetë çdo ditë në Kosovë dhe gjithandej botës.

  Bëhet fjalë për pacientin Q.S. (1950) nga Livoçi i Epërm.

  Lajmin e ka konfirmuar për Mediafokus.info dr Ukshin Ismajli, drejtor klinik i Spitalit të Përgjithshëm në Gjilan.

  Ismajli ka thënë se pacineti është testuar më 21 korrik, ndërkaq më 24 korrik është konfirmuar pozitiv me Covid.

  “Fatkeqësisht, sot në orët e hershme të mëngjesit, pacienti e humbi betejën me Covid”, ka thënë dr Ukshin Ismajli, i cili njëherësh i ka shprehur ngushëllime familjes.

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.