×
Etiketë: gjilani
Lajme28 Shtator 2020
Përurohet pika e UÇK-së së Jezercit në parkun memorial të UÇK-së në Ferizaj Në Komunën e Ferizajt sot është shënuar Dita e Dëshmorëve të UÇK-së, ku në nderim të kësaj dite është bërë përurimi i...
Kronika27 Shtator 2020
Një vajzë e mitur nga Gjilani ka raportuar në polici se është dhunuar nga një i dyshuar i moshës madhore. E mitura ka raportuar se rasti kishte ndodhur gjatë muajve janar dhe shkurt, ndërkaq rastin...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit, sot ka filluar procesin mësimor, në vitin e ri shkollor 2020-’21, në kushte të rrepta të përdorimit të masave mbrojtëse dhe përgatitjeve që janë bërë nëpër të gjitha shkollat, në bazë të...
Lajme11 Shtator 2020
ryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit të bordit të drejtorëve, ka mbajtur konferencë me gazetarë, ku ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e mbarë...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me drejtorin ekzekutiv të Fondit të Kosovës për Eficiencë të Energjisë, Admir Shala, për investime në eficiencë të energjisë, ku përfitues janë shkolla “Rexhep...
Lajme09 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit është shpërblyer me grant nga Ministria e Pushtetit Lokal në shumën prej 745 mijë euro, për performancën e vitit 2019. Në këtë mënyrë, Gjilani zë vendin e tretë ne nivel të Kosovës...
Lajme07 Shtator 2020
5 vjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro.Sipas familjarëve të tij, deri...
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Lajme29 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Kronika29 Gusht 2020
Një e mitur nga Gjilani pretendon se është dhunuar seksualisht nga një i mashkull 18 vjeçar. Rasti është konfirmuar në raportin 24 orësh të policisë, gjersa Reporteri.net mëson se ngjarjen në polici e ka paraqitur...
Lajme27 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lajme24 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit, nga 773 rastet në total që kanë rezultuar pozitivë brenda pesë muajve, ka 564 persona të shëruar dhe ende aktive janë 178 raste. Kryetari i kësaj komune Lufti Haziri, përmes një postimi...
Lajme24 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit në 24 orët e fundit ka regjistruar dhjetë raste të reja me koronavirus dhe po aq të shëruar. Kryetari Lutfi Haziri ka bërë të ditur se lajmi i mirë është se nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.