×
 • Kronika
 • Kronika

  E mitura nga Gjilani u dhuna për dy muaj rresht nga një i rritur

  FrontOnline
  27 Shtator 2020

  Një vajzë e mitur nga Gjilani ka raportuar në polici se është dhunuar nga një i dyshuar i moshës madhore.

  E mitura ka raportuar se rasti kishte ndodhur gjatë muajve janar dhe shkurt, ndërkaq rastin në polici e ka paraqitur e shoqëruar nga nëna e saj.

  “Viktima femër e mitur në shoqërim me nënën e saj femër kosovare kanë raportuar se në muajt e cekur të këtij viti është dhunuar nga i dyshuari mashkull madhor kosovar”, bëhet ne ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

  I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  “ Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari i lartcekur dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, njofton policia.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Të dielën në fshatin Vragoli të Fushë-Kosovës një person ka raportuar që disa të panjohur e kanë plaçkitur shtëpinë e tij. “Ankuesi...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Një shtetase malazeze e raportuar e zhdukur, është gjetur nga policia përmes telefonit. Në raportin e policisë bëhet e ditur se është...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.