Gjuha:
×
Etiketë: dëmton
Lifestyle07 Shtator 2020
Kolesteroli i lartë është një faktor kyç në cënimin e shëndetit të zemrës, por mjekët paralajmërojnë se ai ndikon ndjeshëm në rënien e dendësisë kockore. Sipas kërkimeve shkencore të cilave u referohet AgroWeb.org, nivelet e...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është larguar përfundimisht nga LDK-ja pas vendimit që mori Këshilli i Përgjithshëm i kësaj partie muaj më parë për ta larguar Osmanin nga funksionet e kësaj partie. Osmani...
Hulumtime02 Shtator 2020
Manipulime të mëdha me çmime po ndodhin në tregun farmaceutik të Kosovës, përderisa pandemia COVID-19 ka goditur rëndë vendin, ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në rreth 14 mijë, përderisa  533 veta...
Kronika30 Korrik 2020
Gjatë ditës së djeshme një person në fshatin Pestovë, në komunë të Vushtrrisë është arrestuar pasi ka kanosur tre inspektor komunal. Sipas policisë, i njëjti kishte dëmtar automjetin e tyre zyrtar. “Fsh. Pestovë, Vushtrri 29.07.2020...
Lajme29 Korrik 2020
Një veturë është fotografuar e parkuar në vend të palejuar në një lagje të Prishtinës, të mërkurën. Madje, ajo ka dëmtuar edhe një hapësirë ku së fundi është mbjellë bar i ri në lagjen Bregu...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , po shfaqin shenja ankthi dhe depresioni, sipas një studimi mbi gjendjen aktuale të situatës emocionale të reporterëve.Edhe gazetarëve me përvojë që punojnë për organizata...
Front TV23 Korrik 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka kritikuar adhpër vizitën e eurodeputetes në Gjykatën Speciale një ditë pas intervistimit të Presidentit Hashim Thaçi, duke e cilësuar këtë vizitë si ndërhyrje politike në drejtësi....
Lajme15 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se publikimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale mbi Presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli ka trazuar politikisht Kosovën. Ai ka thënë se Presidenti Hashim...
Lajme13 Korrik 2020
Një person ka dëmtuar disa përçues të rrymës në Gjilan. Lidhur me rastin janë njoftuar të gjitha njësitë përkatëse dhe prokurori kompetent. "Gjilan 12.07.2020 – 17:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka dëmtuar...
Lajme08 Korrik 2020
sh kryeministri i Kosovës Bujar Bukoshi ka reaguar pas njoftimit për dorzimin e aktakuzave ndaj disa ish drejtuesve të UÇK. Bukoshi ka theksuar në deklaratë, faktin që Gjykata Speciale po përdoret për të diktuar poltikën...
Lifestyle08 Korrik 2020
Qëndrimi në shtëpi, ruajtja e distancës sociale, të mosshkuarit në punë, pasiguria për jetën ekonomiko-sociale pas pandemisë sigurisht që janë faktorë që rrisin stresin. Ky i fundit ndikon ndër të tjera edhe te lëkura. Dr....
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Afro 200 profesorë dhe punonjës të Universitetit Carnegie Mellon (CMU) në Pitsburgh, kanë bërë thirrje që të anulohet shpallja e ish-ambasadorit të SHBA-së në Berlin, Richard Grenell, si anëtar nderi, duke thëne se “kjo do...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Ishte duke luajtur me top, kur aksidentalisht dëmtoi lulen në oborrin e fqinjit të tij. Kështu, siç transmeton Shekulli, vendosi që t’i shkruante një letër ndjese dhe t’i linte 5 euro si dëmshpërblim. Është ky...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.