×
Etiketë: cramon
Lajme18 Shtator 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nëse Komisioni Evropian nuk është kritik ndaj Serbisë, atëherë është duke humbur kohë në Raportin e Progresit për procesin e integrimit evropian. “Situata...
Lajme25 Gusht 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka njoftuar se ka marrë përgjigje nga sekretari i shtetit të Gjermanisë lidhur me liberalizimin e vizave për Kosovën, në një letër për të cilën thotë...
Lajme24 Korrik 2020
Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka reaguar të premten lidhur me presionin ndaj gazetarëve dhe aktivistëve, që po bëhet përmes padive e që për qëllim kanë heshtjen e tyre....
Lajme24 Korrik 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka shfaqur shpresën që brenda gjashtë muajve, gjatë Presidencës gjermane të Bashkimit Evropian e cila ka nisur më 1 korrik të këtij viti, mund të jepet...
Lajme22 Korrik 2020
Nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së kanë kundërshtuar vizitën e eurodeputetes Viola Von Cramon në Gjykatën Speciale në Hagë. Përmes një konferencë për media, OVL e UÇK-së konsideron se kjo vizitë lidhet pikërisht...
Lajme21 Korrik 2020
Zëvendësavokatja e Popullit, Edona Hajrullahu, ka reaguar për vizitën e raportueses për Kosovën, Viona Von Cramon, në Gjykatën Speciale, duke e cilësuar si përpjekje për interferim në organet e drejtësisë. Deklarata e plotë e Zv/Avokatës...
Lajme21 Korrik 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar ish-ministrit të Punëve të Jashtme Enver Hoxhajt pasi ky i fundit e quajti interferim politik vizitën e eurodeputetes në Gjykatën Speciale. Von Cramon...
Lajme21 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ), kanë reaguar pas vizitës së raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon në Hagë, një ditë pas intervistimit të presidentit, Hashim...
Lajme21 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar ashpër lidhur me vizitën e eurodeputetes Viola von Cramon në Gjykatën Speciale të Kosovës, duke e cilësuar si skandaloze dhe të paprecedentë. Musliu ka thënë se kur sheh...
Lajme20 Korrik 2020
Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim të vizave për Kosovën. Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është premtim i paplotësuar i Bashkimit Evropian. Duke...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim e vizave për qytetarët e Kosovës, duke thënë se një gjë e tillë ishte premtuar nga Bashkimi Evropian, por vazhdon që të mos përmbushet. Nëpërmjet një postimi në...
Lajme15 Korrik 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur kritike qasjen e ambasadorit Richard Grenell rreth rifillimit të dialogut Kosovë – Serbi. Sipas saj, i emisari special i Administratës Trump për dialogun,...
Lajme10 Korrik 2020
Më 12 korrik Kosova dhe Serbia do të takohen në Bruksel me ftesë të Bashkimit Evropian. Më 12 korrik do të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë dhe palët do të takohen në Bruksel. Raportuesja...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.