Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ischinger lobon për heqjen e vizave, von Cramon i reagon: Mos harro t’ua thash këtë Macronit dhe Rutte’s

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim të vizave për Kosovën.

  Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është premtim i paplotësuar i Bashkimit Evropian.

  Duke shpërndarë një postim të vitit 2018 të Komisionit Evropian përmes së cilit konfirmohej se Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizim, Ischinger ka shtuar se për shkak të vonesës në këtë proces, besueshmëria e BE-së është në diskutim.

  “Liberalizimi i vizave për të gjithë qytetarët e Kosovës është një premtim i paplotësuar i BE-së. Vonesë e gjatë – Besueshmëria e BE-së është në diskutim”, ka shkruar ai.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë të hënën në Beograd dhe të...
  Lajme04 Qershor 2023
  Komuna e Prishtinës tash e një vit është duke punuar rreth planit të sigurisë së shkollave në kryeqytet. Drejtuesit e shkollave e...
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Të tjera
  Sport04 Qershor 2023
  Napoli ka mbyllur sezonin 2022/23 në Serie A si kampion të kësaj lige. Skuadra e Luciano Spalletit mposhti në ndeshjen e fundit...
  Vip04 Qershor 2023
  Banori i Big Brother VIP Albania Krist Alija ka dhënë mendimin e tij për marrëdhënien mes Luizit dhe Kiarës. Ai është shprehur...
  Lajme04 Qershor 2023
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj njofton se vetëm në muajin maj kanë filluar të rregullohen e janë përfunduar punimet në 18 rrugë....
  Vip04 Qershor 2023
  Ditën e sotme në rubrikën “Tortuar” të emisionin “E Diell” kanë qenë të ftuar disa ish-banorë të edicionit të parë dhe të...
  Vip04 Qershor 2023
  Aktorja dhe deputetja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi në Egjipt. Ajo vizitoi shtetin...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shpalli qeverinë e re me fokus ekonominë dhe sigurinë. Presidenti turk njoftoi anëtarët e rinj të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.