×
Etiketë: vizave
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Michael Roth. Cakaj ka njoftuar se të dy kanë shprehur fuqishëm nevojën që Kosovën t’i liberalizohen vizat. “Shqipëria ka bërë...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është diskutuar për situatën e përgjithshme në vend. Hoti, me këtë rast, ka falënderuar...
Lajme23 Shtator 2020
Në kuadër të sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot mbajti një videokonferencë me Ministrin e Jashtëm...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën. “Në kuadër të studimit të fundit kemi identifikuar katër faktorë të cilët janë duke...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme15 Shtator 2020
Liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të trajtohet me prioritet, janë pajtuar gjatë një takimi të martën ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando dhe koordinatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Skender Hyseni. Orlando, përmes...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dha detaje rreth takimeve të tij në Parlamentin Europian, si dhe foli për marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë dhe investimet amerikane në Kosovë. Hoti ka përmendur takimet me kryetarin e...
Lajme10 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri, Besnik Tahiri ka thënë se në Bruksel morën përprahje për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, shkruan Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri thotë se në të gjitha takimet në Parlamentin...
Lajme08 Shtator 2020
Gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur në takim nga Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, me të cilin bisedoi për zhvillimet...
Lajme06 Shtator 2020
Në një postim të bërë më 4 maj të vitit 2016, Abrashi, kishte shkruar: “Urime liberalizimi, Urime Kosovë! Me MSA dhe liberalizim, perspektiva evropiane merr kuptim të plotë!”. Në foton në këtë postim shihej aty...
Lajme27 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj, ministrin e Jashtëm të Estonisë, Urmas Reinsalu. Haradinaj tha se gjatë kësaj bisede, ministri i Jashtëm...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.