×
Etiketë: heqjen
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot mund të marrë vendim për heqjen e testit PCR për qytetarët e Kosovës. Sipas burimeve të Alsat brenda Komisionit për Sëmundje Infektive, në mbledhjen e parë të javës Qeverisë...
Lajme24 Shtator 2020
Oda Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga institucionet e Kosovës lehtërisa për sektorin e gastronomisë. Në këtë kontekst, me anë të një komunikate për media, Oda Amerikane e Kosovës ka përmendur kufizimin e lëvizjes dhe...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme08 Shtator 2020
Haki Abazi i Vetëvendosjes tha se mos shkuarja e Thaçit e bëri të pa mundur që ai t’i dërgoi në Washington “thikat”.Abazi shtoi se nëse Thaçi nuk do ishte tek ura e Mitrovicës në Qershor...
Lajme04 Shtator 2020
Në Uashington janë prezantuar disa drafte të cilave iu janë ofruar palës nga Kosova dhe asaj nga Serbia, por që emërtimet e të të dyja vendeve ishin me Republikë, njofton Klan Kosova. ”Mbrëmë brenda takimeve...
Lajme25 Gusht 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka njoftuar se ka marrë përgjigje nga sekretari i shtetit të Gjermanisë lidhur me liberalizimin e vizave për Kosovën, në një letër për të cilën thotë...
Vip19 Gusht 2020
Këngëtarja e njohur amerikane Britney Spears i ka kërkuar dje gjykatës të anullojë urdhrin që jep të atit të drejtën të kontrollojë shumicën e aspekteve të jetës dhe karrierës së saj. Jamie Spears ka qenë...
Lajme07 Gusht 2020
Nga sot hyrja në hapësirat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës do të jetë falas. Ky vendim u mor nga drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, e që do të përfitojnë të gjithë pacientët dhe përcjellësit...
Lajme05 Gusht 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës realizoi takim të përbashkët virtual me bizneset anëtare, ku temë kryesore e diskutimit ishte obligimi i pagesës së TVSH-së për bizneset prodhuese gjatë blerjes së lëndës së parë brenda territorit...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoni të Veriut (KSI) gjatë fundjavës do të diskutojë për heqjen e masave kufizuese për vendet e rajonit, që i ka vendosur për të parandaluar përhapjen e pandemisë COVID-19. Ministri...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut do të diskutojë gjatë vikendit për heqjen e masave kufizuese për vendet e rajonit. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se lehtësimi nënkupton edhe heqjen e...
Lajme20 Korrik 2020
Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim të vizave për Kosovën. Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është premtim i paplotësuar i Bashkimit Evropian. Duke...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Diplomati gjerman Wolfgang Ischinger ka kërkuar liberalizim e vizave për qytetarët e Kosovës, duke thënë se një gjë e tillë ishte premtuar nga Bashkimi Evropian, por vazhdon që të mos përmbushet. Ai në një postim...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.