×
Etiketë: bëri
Lajme27 Qershor 2020
Ish-drejtues i UÇK-së, Naim Maloku, thotë se pas propozim-aktakuzës së Zyrës e Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, shqiptarët duhet të mobilizohen. Maloku që jeton në Slloveni tha...
Lajme25 Qershor 2020
Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi, i ka reaguar Veton Surroit duke e quajtur si dështakun më të madh të politikës në Kosovë. Gjoshi ka thënë se Veton Surroi e urren UÇK-në sepse Jugosllavia ia ka...
Lajme25 Qershor 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar sot ka paraqitur tek Dhomat e Specializuara një propozim-aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej Gjykatës.Në këtë propozim-aktakuzë, e cila sipas njohësve të çështjeve juridike është konsideruar në kundërshtim me...
Lajme24 Qershor 2020
Pas aktakuzave të propozuara nga Prokurori Special kundër presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri  Veseli ka reaguar edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është shprehur ashpër për lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë edhe brenda territorit të Kosovës. Ajo tha se ky është gjunjëzim i Kosovës ndaj Serbisë duke cenuar sovranitetin e...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova ka nevojë të punojë me mençuri në raport me Serbinë. Veseli ka thënë se nuk ka frikë nga Serbia sepse ajo asnjëherë nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.