×
Etiketë: bëri
Front TV17 Korrik 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka parë me shqetësim zhvillimet e fundit lidhur me Telekomin e Kosovës, që dikur ishte ndërmarrja publike më profitabile në vend, ndërsa sot është buzë shkatërrimit. Në një konferencë për media,...
Kronika15 Korrik 2020
Një ferizajas e rrahu mbrëmë babain e tij. Si rezultat i dhunës, këtij të fundit, iu desh tretmani mjekësor. Ndërkohë i biri i tij, që ishte ai që e bëri për spital, u arrestua nga...
Lajme13 Korrik 2020
Kosovari bëri 2 030 kilometra rrugë nga Suhareka në Hagë, për ta mbështetur Thaçin. Një i ri nga Suhareka, Shpejtim Veselaj, ka udhëtuar nga Kosova në Holandë për t’i dalë në mbrojtje presidentit të Kosovë....
Lajme10 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka sqaruar gjithçka që ndodhi mes saj dhe deputetes Fitore Pacolli, pak para se të eskalojë situata mes deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj dhe kryeparlamentares Vjosa Osmani. Musliu në një...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Një biznesmen i pasur duket se ka mbetur pa asgjë nga marrveshja e divorcit të tij pasi mori në shtëpinë e tij në Miami një modele Playboy. 45 vjecari Richard Rothschild, ka pasur një marrdhënie...
Lajme07 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së që është edhe kryetare e Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, Albena Reshitaj thotë se kjo parti ka qenë konstruktive në kohë të pandemisë. Reshitaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Lajme07 Korrik 2020
Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, thotë se Prokuroria Speciale ka bërë shkelje kur ka vendosur që të publikoj emrat e presidentit, Hashim Thaçi, dhe të kreut të PDK’së, Kadri Veseli, në një situatë kur aktakuza...
Lajme07 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në profilin e tij zyrtar ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. “Pritja nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin...
Lajme06 Korrik 2020
Ish – i dërguari i BE-së për Kosovën, Wolfgang Petritsch, ka deklaruar se ka qenë shumë i befasur për mënyrën se si është publikuar njoftimi për aktakuzë, e cila është e ende e pakonfirmuar, kundër...
Lajme03 Korrik 2020
Komuna e Bujanocit në Luginën e Preshevës ka reaguar ndaj pretendimeve që Zyra e Prokurorit Special ka ngritur për krime lufte kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Në deklaratën...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Opinioni në Gjermani është shokuar kur policia më 15 qershor gjeti trupin e pajetë të një gruaje, që kishte ndërruar jetë pesë vite më parë, shkruan Bild. Trupi i Jozefa L është zbuluar në qytetin...
Lajme30 Qershor 2020
Nënkryetari i PSD-së, Zgjim Hyseni thotë se deputetët duhet të jenë të lirë nëse duan të shfuqizojnë Gjykatën Speciale. Hyseni në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se ka qenë parimor...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Bën thirrje që homoseksualët kudo në botë të vriten. E krahas kësaj edhe që, personat që kanë të njëjtin orientim seksual, të digjen në zjarr. E këto thirrje të Vëllazërisë Myslimane nuk kaluan pa u...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.