×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagon Haradinaj: UÇK bëri luftë të pastër, rezultat i së cilës ishte liria e Kosovës

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Pas aktakuzave të propozuara nga Prokurori Special kundër presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri  Veseli ka reaguar edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

  Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë se UÇK-ja ka bërë të një luftë të pastër, rezultat i të cilës ishte liria dhe themelimi i Republikës së Kosovës, raporton Front Online.

  “Ne besojmë në pafajësinë e Presidentit Thaçi, kryetarit Veseli dhe të gjithë bashkëluftetarëve të tjerë”, ka thënë ai.

  Postimi i plotë i Haradinajt:

  Populli shqiptar i Kosovës me të drejtë zhvilloi luftë për liri, pas shtypjes së egër nga regjimet e ndryshme serbe, që zgjati pothuajse një shekull, duke kulmuar me regjimin e Millosheviqit.
  Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka bërë luftë të pastër, rezultat i së cilës ishte liria dhe themelimi i Republikës së Kosovës.
  Ne besojmë në pafajësinë e Presidentit Thaçi, kryetarit Veseli dhe të gjithë bashkëluftetarëve të tjerë.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Sport27 Maj 2024
  Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në...
  Lajme27 Maj 2024
  Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shënuar “Dita e Përkujtimeve”. Qëllimi kryesor i kësaj feste është të nderojë dhe të kujtojë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në pritjen e organizuar nga Asociacioni i Malit të Zi me rastin e...
  Lajme27 Maj 2024
  Të hënën, Policia e Kosovës pas një pune intensive rreth orës 14:00, në fshatin Koshuticë të Leposaviqit, ka ndaluar pesë automjete të...
  Lajme27 Maj 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës bëri të ditur të hënën se rreth një milionë e 600 mijë banorë kanë marrë pjesë në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.